Sub29Svi2021

Hodočašće u Pakrac, Lipik i Veliku

U subotu, 29. svibnja 2021. skupina bračnih parova koja se redovito okuplja svakog utorka na molitvu i susret u našoj župnoj zajednici hodočastila je u Pakrac, Lipik i Veliku. Nakon jutarnje sv. mise u našoj župnoj crkvi krenuli smo osobnim automobilima u Pakrac. Tamo nas je dočekao župnik preč. Jozo Zorić. Nakon male zakuske u župnoj kući posjetili smo pakračku župnu crkvu Uznesenja BDM u kojoj smo obavili marijansku pobožnost, nakon čega je domaćin pričao o povijesti župe i stradanjima za vrijeme domovinskog rata.

Nakon, toga obišli smo centar Pakraca i posjetili pravoslavnu crkvu. Potom smo se uputili u posjet Lipiku i njihovoj župnoj crkvi Sv. Franje Asiškog. Posjetili smo i kompleks Lipičkih toplica i obližnji perivoj. Dirljiv je bio i trenutak posjete Ergeli lipicana, te slušanje o povijesti uzgoja konja u Lipiku. U obližnjem smo restoranu „Kod Nade“ imali zajednički ručak i druženje. Na povratku smo posjetili i župu Sv. Augustina u Velikoj. Svi parovi su istaknuli da im je nakon ove pandemije covida-19 trebalo malo druženja, molitve i zajedništva.

  • 01
  • 02
  • 03