Sub28Lis2017

Nadbiskupijski susret obitelji u Đakovu

Nadbiskupijski dan obiteljiU subotu 28. listopada 2017. održan je Nadbiskupijski dan obitelji u Đakovu. Predstavnici naše Župe u pratnji Župnika Ivice Martića bile su obitelji: Rack, Pejić, Abičić, Štrekelj, Kuleš i Marojević. Bilo je oko 250 sudionika iz cijele naše Nadbiskupije. Prije početka susreta, nadbiskup Đuro Hranić je obišao cijelu dvoranu, pozdravljajući se sa svima prisutnima. Susret je započet u Dvorani biskupa Mandića, molitvom koju su predvodili bračni par Sanja i Petar Kopunović Legetin. Okupljene je pozdravio nadbiskupijski povjerenik za pastoral braka i obitelji i koordinator Pastoralnog centra dr. sc. Stanislav Šota, poželjevši svima dobrodošlicu.

Istaknuo je kako je pastoral braka i obitelji, prioritet Đakovačko-osječke nadbiskupije. Pozdravljajući okupljene, nadbiskup Đuro Hranić, izrazio je veliku radost i zadovoljstvo zbog ovoga dana. Svaka je obitelj slika Presvetoga Trojstva, istaknuo je. Nakon nadbiskupovog pozdrava, djeca su otišla u Sinodsku dvoranu, gdje je za njih bio pripremljene posebane radionice, koje su osmislili i animirali bogoslovi i studenti KBF-a u Đakovu. Uslijedilo je predavanje dr. sc. Danijela Crnića, župnika Župe Muke Isusove, Vukomerec – Zagreb, na temu „Majčinstvo i očinstvo – poziv i poslanje“. Predavač je istaknuo da je obitelj Crkva u malom, kada je okupljena oko obiteljskog stola. Nakon predavanja bračni parovi naše Župe nastavili su rad u radionici, koje je vodila vjeroučiteljica Sanja Kopunović Legetin. Tema radionice je bila Majčinstvo i očinstvo – poziv i poslanje. Nakon domjenka susret je nastavljen scenskim prikazom  „Milosrdni Otac“, koji je odglumila glumačka skupina iz Župe Duha Svetoga u Slavonskom Brodu. Zatim su djeca predstavila roditeljima što su naučili u radionicama. Za pjevanje i vježbanje su na kraju dobili ogroman pljesak. Uslijedilo je svečano misno slavlje, koje je predvodio nadbiskup Đuro Hranić. Za propovijed je uzeo Isusovu prispodobu o Izgubljenom sinu i Milosrdnom Ocu, koji ljubi svoje sinove. Na kraju je dodao kako se i mi, poput mlađeg sina, možemo vratiti Bogu koji nas uvijek strpljivo dočekuje. Misno slavlje animirao je Zbor bogoslova, a susret je završen zajedničkim fotografiranjem pred Đakovačkom katedralom.

Evo kako nam je bilo:

Nadbiskupijski dan obiteljiNadbiskupijski dan obiteljiNadbiskupijski dan obitelji

Nadbiskupijski dan obiteljiNadbiskupijski dan obiteljiNadbiskupijski dan obitelji

Nadbiskupijski dan obiteljiNadbiskupijski dan obiteljiNadbiskupijski dan obitelji

Nadbiskupijski dan obitelji