Ned12Svi2019

Oproštaj od đakona vlč. Filipa Sertića

Na četvrtu vazmenu nedjelju „Nedjelju dobroga pastira“ 12. svibnja 2019. g.  na svetim misama oprostili smo se od đakona vlč. Filipa Sertića, koji je u našoj župnoj zajednici proveo 6 mjeseci. Župnik vlč. Ivica Martić, zahvalio mu je u ime cijele župne zajednice na danima zajedništva u našoj župi i predao mu prigodni dar (novac za reverendu – svećeničko službeno odijelo).

„Svaki novi svećenik, svako novo zvanje, svaka nova duhovna osoba ostvari neko posebno zajedništvo, barem s pojedinim osobama, dotakne i obilježi njihov život, a u isto vrijeme ono što svećenika čini svećenikom – vi obilježite naš život“ – rekao je župnik Martić, opraštajući se od vlč. Filipa.

„Bit ćete mi u molitvi, kao i ja nadam se, vama“ rekao je opraštajući se od župljana vlč. Filip.

Svećeničko ređenje vlč. Filipa će biti na Petrovo 29. lipnja 2019. g. u đakovačkoj katedrali pod misom u 10.30 sati.  Mlada misa je u nedjelju, 30. lipnja 2019. u rodnom Sibinju, pokraj Sl. Broda, s početkom u 9.30.  Prvu svetu misu vlč. Filip će u našoj župi održati u nedjelju, 14. srpnja 2019. u 18.30 sati.

Pratimo ga i dalje u molitvama i želimo mu svako dobro.

Tekst i foto: ZUSK

Više fotografija u Fotogaleriji.